ANA SAYFA   › KURUMSAL   › Hakkımızda

Hakkımızda

HED Akademi Olarak:
Kurulduğumuz 1991 yılından bugüne, Yol Trafik Güvenliği Kültürü oluşturmak ve kuruluşların karayolu taşıtları ile gerçekleştirdikleri tüm faaliyetlerini "Sürdürülebilirlik İlkeleri" çerçevesinde gerçekleştirmelerini sağlamaktayız.
Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan olmak üzere, üç ülke merkezli, 60 kişilik uzman ekibimiz ile faaliyetlerimizi gerçekleştirmekteyiz.

Kamu, üniversite, sivil toplum kuruluşları, özel sektör işbirliğinin başarısına olan inancımızla, faaliyet alanımız ile ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği gerçekleştirerek, bugün ve yarına kalıcı değerler bırakmak için çalışmaktayız.

Danışmanlık Faaliyetlerimiz:
Danışmanlığını yaptığımız iş ortaklarımızın, karayolunu kullanarak gerçekleştirdikleri tüm ticari faaliyetlerin; insana ve diğer tüm canlılara, çevreye zarar vermeden, verimli bir halde gerçekleşmesi sağlamak amacı ile firmanın ticari faaliyetine özel "Terzi İşi" çözümler geliştirmekte ve uygulamaktayız:
- İş hayatından kaynaklı trafik kazaları, dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de iş kazasıdır ve önlenebilir. Yol Trafik Güvenliği Danışmanlığını yaptığımız iş ortaklarımızın "Sıfır Trafik Kazası" hedeflerini gerçekleştirmeleri için yönetim sistemi kurmakta ve uygulamaktayız.
- Yol Trafik Güvenliği Yönetim Sistemi ISO 39001 kurmak isteyen kurum ve kuruluşlara sistem kurulumu danışmanlığı vermekteyiz.
- İş Sağlığı Güvenliğini kurum kültürü haline getirmek ve sürdürmek isteyen iş ortaklarına Davranış Odaklı İş Güvenliği Danışmanlığı vermekteyiz.

Güvenli Sürüş Eğitimi Faaliyetlerimiz:
Başta sürücüler olmak üzere, trafikteki tüm tarafların güvenli hareketleri ve trafik kazalarının önlenmesi temel hedefimizdir. Bu amaçla eğitim ve gelişim modülleri geliştirerek uzman ekibimizle uygulamaktayız.
Güvenli sürüş eğitimlerimiz için; Yol ve Trafik Güvenliği alanındaki otoriteler ile ulusal ve uluslararası akreditasyonlara sahibiz. Bu kurumların bilgi birikimlerinden faydalanarak, ilgili standartlara uygun olarak gerçekleştiriyoruz.
HED;
- 2015 yılından itibaren; "Millî Eğitim Bakanlığı Özel Güvenli Sürücü Kursu" dur. Kurumun ve güvenli sürüş eğitimi verecek eğitmenlerin belirlenmiş standartlara uymaları ve sürdürülmeleri ile verilmiş resmi yetkidir.
- 2015 yılından itibaren; "Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu" onaylı "Güvenli Sürüş Eğitimi Verme Yetkisi" ne sahiptir. Kurumun ve güvenli sürüş eğitimi verecek eğitmenlerin belirlenmiş standartlara uymaları ve sürdürmeleri sonucu verilmiş resmi yetkidir.
- 2002 yılından itibaren; "Deutscher Verkehrssicherheitsrat (DVR) / Alman Yol Güvenliği Konseyi" nin Türkiye temsilcisidir. DVR 1969 yılında kurulmuştur. 2007 yılında VisionZero felsefesini benimsemiştir. Europan Road Safety Council (Avrupa Karayolu Güvenliği Konseyi) nin kurucu üyelerindendir. Avrupa'da; Ulaştırma Bakanlığı, Sigorta Firmaları, Otomobil Üreticileri, Otomobil Kulüpleri, Sendikalar gibi 200'e yakın üyesi bulunmaktadır.

Ulusal ve uluslararası tecrübeye sahip uzmanlarımızla, sizin de çözüm ortağınız olmaktan memnuniyet duyacağız.

Aktif Danışmanlık Verdiğimiz Proje ve Operasyonlarımız